براساس مصوبه‌ی ستاد ملی کرونا، موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم به منظور ارائه‌ی اظهارنامه مالیاتی یک ماه تمدید شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا

در ستاد ملی کرونا تصویب شد که با توجه به قرمز بودن شرایط کرونایی برخی شهرها و مشکلات شرکت‌ها، موعد تسلیم اظهار نامه مالیاتی یک ماه (مرداد ماه) تمدید شود.

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور:

در پایان جلسه ستاد ملی مورخ 26 تیر ماه 1400 مقابله با بیماری کرونا گفت: با توجه به این‌که در بسیاری از شهرها شرایط قرمز داشتیم و با موج‌های چهارم و پنجم کرونا مواجه شدیم، شرکت‌ها و مؤسساتی که معمولا پایان تیرماه زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی  آن‌هاست با کندی و مشکل روبرو شده‌اند‌ و به همین دلیل مهلت ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی  یک ماه  تمدید شد.
وی در مصاحبه با شبکه خبر افزود موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم، مواد 58، 80، 110، 116 و 126 همگی یک ماه تمدید می‌شود. و طبعاً به تناسب آن یک ماه به مهلت‌های رسیدگی به سنوات قبل افزوده می‌شود.
 
نهاوندیان همچنین اشاره کرد که ما سال گذشته دو ماه این مهلت را تمدید کردیم و امسال هم در ستاد ملی کرونا تصویب شد که با توجه به قرمز بودن شرایط کرونایی برخی  شهرها و مشکلات شرکت‌ها، موعد تسلیم اظهارنامه مالیاتی  یک ماه تمدید شود.

ثبت‌نام در سامانه الکترونیکی نظام مالیاتی کشور

برای ثبت‌نام در سامانه الکترونیکی نظام مالیاتی کشور، کافیست مقاله زیر را دنبال کنید:

ثبت‌نام در سامانه الکترونیکی نظام مالیاتی کشور

صفر تا صد نرم‌افزار Salary (ارسال فهرست مالیات حقوق الکترونیک)

همچنین شما می‌توانید برای ارسال لیست مالیات بر حقوق کارکنان، از آموزش زیر استفاده کنید:

صفر تا صد نرم‌افزار Salary (ارسال فهرست مالیات حقوق الکترونیک)

منبع خبر: تازه‌های حسابداری